Fundacja

V spotkanie młodych już w najbliższy weekend

Pogoda na najbliższy weekend zapowiada się obiecująco, zatem wszystkich dotąd niezdecydowanych zachęcamy do wzięcia udziału w jesiennej rowerowej podróży po północnej Sokólszczyźnie, czyli V spotkaniu młodych zorganizowanym przez Fundację im. Księcia Konstantego Ostrogskiego.

Oto plan:

19 września, sobota:

9.15 – zbiórka przy „ciuchci” przed dworcem PKP w Białymstoku, sprawy organizacyjne, kupno biletów, 10.10 – wyjazd do Dąbrowy Białostockiej

11.30 – Dąbrowa Białostocka, ok. 12.00 spotkanie z proboszczem w cerkwi św. Jana teologa, ok. 13.00 – chętni mogą zjeść obiad w zajeździe „Na Skarpie”, ok. 14.00 wyjazd do Różanegostoku – 5, 5 km

ok. 15.00 – Różanystok, historia żeńskiego monasteru Narodzenia Bogarodzicy, który tu istniał, wyjazd do Jaczna – 5 km

ok. 16.30 Jaczno – molebień w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, spotkanie z proboszczem, ognisko, nocleg w domku Bractwa

20 września, niedziela:

ok. 7.15 – zbiórka, wyjazd do Nowego Dworu, 12 km

9.30  – Liturgia w cerkwi św. Mikołaja, po niej spotkanie z proboszczem, chętni mogą zjeść obiad w „Nowym Jorku” (zadeklarować się trzeba w sobotę!)

ok. 12.30 – wyjazd do Kuźnicy Białostockiej, 16 km

ok. 15. 30 – spotkanie z proboszczem w cerkwi Podwyższenia Krzyża Pańskiego

16.15 – dworzec PKP w Kuźnicy, kupno biletów, droga powrotna

Przewidywany koszt uczestnictwa to: 20 zł za nocleg oraz ok. 50 zł (nie uwzględniając indywidualnych zniżek) za przejazd pociągiem wraz z rowerami na trasach: Białystok – Kuźnica Białostocka, Białystok – Dąbrowa Białostocka.

Ze sobą trzeba zabrać: coś od deszczu, pompkę do roweru, kiełbaski na ognisko (w Dąbrowie na pewno znajdzie się otwarty sklep), jedzenie wedle uznania. W domku Bractwa będą ciepła woda, naczynia i koce, można wziąć śpiwór, a płyty z ulubioną muzyką, nawet trzeba. Podobnie jak dobry nastrój!

Jeśli się zdecydujecie dołączyć, choćby na krótko, mimo wszystko prosimy o kontakt z Natalią Klimuk: nklimuk@gmail.com lub 507 936 319.

Zapraszamy!