Fundacja

LUBSACRO po raz ósmy

LUBSACRO po raz ósmy

Prezentacja najnowszych trendów w sztuce sakralnej, oferta pielgrzymek i wycieczek do miejsc świętych, przegląd nowoczesnych technologii w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej, wystawy malarstwa sakralnego, bezpłatne warsztaty i konferencje – tak w skrócie zapowiada się VIII edycja Targów Sztuki Sakralnej i Wyposażenia Kościołów LUBSACRO.

Zaplanowano ją na 28-29 września 2016 roku.

Rozbudowana oferta produktów kierowana jest nie tylko do duchownych i administratorów parafii, ale także do świeckich, zainteresowanych tematyką sakralną.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z prezentacjami wyrobów takich, jak dewocjonalia, naczynia liturgiczne, monstrancje, relikwiarze, witraże, szaty liturgiczne, obrusy ołtarzowe, dzwony kościelne czy organy.

Bezpośredni kontakt z producentami i hurtowymi dystrybutorami umożliwi skuteczne negocjowanie cen. Dodatkowym źródłem oszczędności mogą być specjalne promocje i rabaty, które wystawcy zwykle przygotowują dla targowych gości.

Wśród atrakcji znajdzie się również wystawa ikon prof. dr hab. Janusza Kirenki, zatytułowana „Odkrywane na nowo”.

Wśród patronów honorowych, obok metropolity gnieźnieńskiego, prymasa Polski Wojciecha Polaka i grona rzymskokatolickich biskupów znaleźli się metropolita warszawski i całej Polski Sawa i arcybiskup lubelski i chełmski Abel.

Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji, której można dokonać przez internet lub na miejscu.

Szczegóły www.lubsacro.targi.lublin.pl